Максим Дупешко
Рейтинг
+101.27
Сила
310.06

Максим Дупешко

m-dupeshko

avatar
Думаю, що в свій час ці страхи мали певну основу. Знаю, як мої батьки боялися везти товар з Туреччини, бо був сильний рекет. Також страхи були повязані із незнанням Законів. Коли робилась приватизація, боялися, що якщо не заплатиш куди треба, то не зможеш приватизувати землю чи будинок. Але зараз є можливість будь-який Закон, постанову знайти і підготуватися. Я собі так думаю, що єдиний шанс змінити щось в країні — це не боятися відстоювати свої права і намагатися все робити за Законом. Не обходити Закон методом хабаря, а просто отримувати те, що ти маєш згідно Законів. Коли я відкривав ГО, то мені треба було написати статут, і мені так м'яко натякнули, що я сам статут не зможу написати, але мені допоможуть за певну винагороду. Але коли я вперто приходив зі своїм статутом щодня протягом тижня, то людина зрозуміла, що з мене нічого не стягне і їй довелося мене зареєструвати, бо це її посадовий обовязок. Люди трохи старшого покоління забувають про те, що у чиновників є певний посадовий обовязок і вони повинні його виконувати без усіляких хабарів і бояться що якогось дозволу чи довідки їм не нададуть. Якось так я це бачу.
avatar
Наскільки мало, що й соромно зізнатись… Але я ж не за грошима прийшов.
avatar
Та треба було вимагати. А ще персональну масажистку, «Джек деніелз» та інтимні сцени з російськими «звьоздами» (жіночої статі звісно). Щось дешево я продався ОРТ… :)
avatar
Мені здається, що Росія програє інформаційну ще й тому, що вона тупо забрехалася. Їхні ЗМІ брешуть настільки безглуздо, що крім самих росіян їм уже ніхто не вірить. Тому брехати теж не варто. Варто просто ПРАВИЛЬНО РОЗСТАВЛЯТИ АКЦЕНТИ. Говорити правду, але вміло нею гратися, інтерпретувати, як вище зазначив Михайло.
avatar
Добра стаття, але, Сергію, ти запізнився, а тому й не чув, що Петро Рихло ще на початку заходу повідомив, що відзначення 100-літнього ювілею фон Реццорі складатиметься із трьох частин. 1. Фотовиставка (Люди мали хвилин 20 часу для ознайомлення із фото). 2. Презентація книги. 3. Науковий колоквіум за темою творчості фон Реццорі. Тобто, фактично, це було аж 3 заходи. Кожен бажаючий міг покинути залу після презентації книги. Дехто так і зробив. Так, я теж втомився наприкінці, та все ж залишався до останнього, бо було цікаво.
avatar
Дякую! А щодо знищення олігархату, то часом буває, що клин клином вибивають… ))
avatar
Заліщики включені лише у форматі краєвиду із дністровських пагорбів біля Хрещатицького монастиря. От не знаю, що є в самих Заліщиках окрім Дністра, костелу, і невеличкого памятника жертвам яких радянські війська навмисне у вагонах штовхнули на замінований міст, біля того ж таки залізничного мосту. Якщо є ще щось — рекомендуйте! :)
avatar
Долина Нарцисів, по ідеї, не зменшується… Там зараз зробили заповідник і за нею добре дивляться!
avatar
Радий, що дана тема викликала певну дискусію. Щодо соціальності проекту «Даруємо пісню», то я лише «за» соціальність. Коли я писав про те, які передачі повинно показувати ТБ, то впершу чергу написав СОЦІАЛЬНІ! Я за те, щоб показували звичайних людей, а не депутатів. Але ж зробіть НОРМАЛЬНИЙ ФОРМАТ!!! ЗА ЩО ви берете у людей гроші??? За те, що наклацали на клавіатурі титри привітань? Якщо це таке соціальне телебачення, то чому не поїхати у село, не зняти сюжет про таку ось людину, яка живе в селі і щось робить, і щось їй болить, і т.д… Не можна робити примітив і спиратись на соціальну значущість. Коли в людини д.н, то можна поїхати до неї додому, зробити маленьке інтерв«ю, розповісти про цю людину і т.д., щось таке, щоб можна було дивитися не лише близьким тому кого вітають… Треба крокувати з часом, а не залишатись на місці. І кому потрібні всякі сльозливі пояснення, що ось бідні люди не потрапляють на ТБ… Я теж хотів би, щоб „мене любимого“ показували по ТБ замість якогось народного депутата, але це ж не значить, що я такий бідний і нещасний, бо не маю такої можливості.
avatar
Уяви собі, я прийду на телеканал і скажу, що плачУ гарні гроші, але показуйте, будь ласка, лайно, в буквальному значенні цього слова. Його ж треба показувати, бо воно прибуткове! І повір, що деякі люди навіть деякий час на те лайно будуть дивитися і вгадувати, а чиє ж воно…
avatar
До речі, ТРК «Чернівці», ви теж далеко не втекли, бо і у вас є вітальна програма! Подумав, що хтось мені може закинути це… Але ТРК «Чернівці» це приватний канал, і він мусить заробляти гроші! І це їхнє право. Кожен має право сам собі псувати репутацію. Мені здається, що я шукав би іншого способу заробляти гроші. Хоча, мабуть, збоку легше судити.
avatar
Юдіт дуже цікава дівчина. Цікавиться особливими речами про наше місто, яких навіть самі чернівчани не знають.
avatar
Розводять народ як лохів, а народ ведеться. Звичайно, що не Кравченко замовляв убивство. Хоча, можливо, через нього це зробили. І через це Кравченка забрали. Бо коли прийшов Ющенко, то вони побоялись, що Кравченко розповість усе як було, щоб його не чіпали. Але ж Ющенко прийшов зі своїми супердемократичними цінностями, і замість того, щоб попересаджувати це кодло, чекав наївно на рішення демократичного українського суду. От і дочекався, що зек при владі. Чи може хтось вірить, що Кравченко, вбиваючи себе, дві кулі в голову запустив…
avatar
Дякую за посилання на мою думку, Святославе. Такого в нашому театрі не було і, на жаль, відчуваю не скоро буде. Хоча актори довели що вони ВМІЮТЬ, МОЖУТЬ, і ХОЧУТЬ!!! Їм величезний респект! Я завжди відчував, що акторський склад нашого театру може багато, от тільки не використовують їх сповна. Степану Мельничуку просто хочеться потиснути руку. Дуже міцно потиснути, незважаючи навіть на те, що я лише посередині вистави зрозумів, що це п"єса про Целана, адже, ідучи на виставу не поцікавився про що, лише довірився «Меридіану», заходи якого були на високому рівні.
Ще я після вчорашньої вистави подумав, що аж тепер можна сказати, що Чернівці культурно почали відроджуватись! Відеопоезії Горського та Венгринюк, літвівторки, «Обнова-фест» (і те, що я розкритикував трішки в своєму блозі цьогорічний фест, то лише з точки зору конструктиву, та все ж я їх люблю і поважаю, за те, що вони роблять своє культурне діло), минулорічна «Червона Рута», а тепер ще й «Меридіан» і ТАКА вистава!!!
Коротше, дякую Мельничуку, акторам, «Меридіану» та Святославу, що мене процитував… :)
P.S. До речі, Святе, я абсолютно не помітив Бреговічо-Кустуріцівських мотивів у музиці. Мені здається, що музика була просто єврейською, і знайти асоціації можна було однаково як із балканами так і білоруськими народними піснями, наприклад. Може, нас хтось третій розсудить, хто сидів 4.09 ввечері під «Карінтією»…
avatar
Достатньо непоганий фестиваль. Як для перщого разу дуже навіть добре. Як на мене мінус поки один (враження першого дня): не надто вдало вибрані приміщення для заходів. Ні «Стрімко», ні «Сорбона» не були створені для поетичних вечорів. Люди мусили відчути трохи тисняви, і хоч вона й означає зацікавленість глядача, але не надто приємна. Багато хто просто йшов, не бажаючи ні стояти, ні сидіти в таких умовах. Особливо це було відчутно на вечорі відеопоезії…
А поки із зацікавленням очікую на наступні акції! ))
avatar
Особисто я бачу більшу проблему в тому, що глобалізація стирає регіональні відмінності і весь світ стандартизується на оду так звану «голівудську» манеру, а в тому, що регіональна ідентичність та традиції збільшується це навпаки дуже добре. Мені здається, що це набагато краще, коли ти приїжджаєш у Карпати і чуєш одну вимову, бачиш одну культуру, а, наприклад, на Черкащині, зовсім іншу. Це нас збагачує. Це краще, щоб усе перетворилось на одну велику сіру біомасу. Тим паче сірою біомасою легше керувати. Я бачу проблема не в тому, що в ялинки розростається гілля, а тому, що з часом може залишитися голий стовбур. Я відчуваю буковинську ідентичність і хоч, щоб вона такою залишалась, бо якщо ми станемо всі, як, наприклад, кияни, які же забули, що таке добра традиція, то гріш нам ціна…
avatar
Глобалізація — це найбільша проблема не лише Європи, а й усього світу. Це проблема змішування в одну глобальну світову кашу, з втратою усіх національних, мовних та релігійних ознак. Для США це не критично, бо це США — нова країна, яка, фактично, немає своєї традиційної індивідуальності, ідентифікаційного коду, ДНК, адже це нова країна, яка ще й не встигла цього здобути. США — це і є велика глобальна каша, в яку й може перетворитися Європа. З цим я зі Святославом погоджуюсь. Але чомусь бачу й позитиви. Бачу, що європейці цінують свої історичні традиції і повертаються до них. Не вірю я, що наприклад, будуть пити віскі з льодом замість ракії у Сербії, чи замість традиційного вина у Франції. Європа ніколи не була однорідною і ніколи нею не стане. Східна Європа завжди різнилася від Західної, Північна від Південної. Більшою проблемою для Європи є збільшення кількості темношкірих, мусульман, які з часом можуть серйозно змінити обличчя Європи як релігійне, так і політичне. Це уже не буде стара добра матінка Європа, а щось середнє між Африкою та Азією. І слов«яни можуть залишитись єдиним класичним європейським островом. А зважаючи на азійську політику Росії, то двома найбільшими країнами, європейським оплотом, будуть Україна та Польща навколо змусульманених земель…
avatar
А яка політична сила допомагає «Обнові»? Якщо чесно, навіть не знаю…
avatar
Христю, рецензія дуже добра, хоч і коротка. Але, можливо, вона тому і добра, що коротка. :) Типу, без зайвих там «письменник видирав кожне слово зі своєї душі, а також життєвих обставин… і його надихали важкі непроглядні будні». Ну, це не в твоєму стилі, тому не дивно, що рецензія дійсно дуже добра.
Мабуть, доведеться купувати книгу… І чому я ще цього не зробив? Бо вирішив, що після «Депеш мода» Жадан все одно нічого кращого не напише, а тепер маю сумніви…
avatar
Ну, вже навіть у зазвичай сонному червні, буде відбуватися літературне життя. Це відверто радує!!!